:: İLETİŞİM EĞİTİMLERİ ::

 

İletişim; insanlar arasında duygu ve düşüncenin akışıdır, bireyler arasında anlamları ortak kılma sürecidir, bir kaynağın mesajını bir kanal üzerinden alıcıya iletme sürecidir ve günümüzde bir vazgeçilmezdir.

Doğru iletişim olmaksızın toplumların, kurumların, firmaların, grupların, takımların, ailelerin ve hatta iki bireyin anlaşması dahi olanaklı degildir. İletişim kavramı: süreç, etki, fikir, haber, duygu, ifade, anlam, mesafe ve temel eğitim becerileri gibi bir çok kavramı içeren karmaşık ve çok boyutlu bir süreç niteliği tasımaktadır. Temel iletişim becerilerini edinerek bulunduğumuz ortamlardan istediğimiz sonucu alma şansına sahip olabilir, diğerlerini anlayarak, kendimizi ve isteklerimizi doğru anlatarak çok daha verimli olabiliriz. Bu nedenlerle Kaliteport İletisim Egitimleri tüm grupların faydalanacağı şekilde tasarlanmıştır.


Kaliteport Danışmanlık tarafından sağlanmakta olan İletisim Eğitimleri beş ana başlıkta toplanmaktadır.

  • Genel İletişim Eğitimi
  • İletişim ve İliskiler Eğitimi
  • Beden Dili Eğitimi
  • Sunum Teknikleri Eğitimi
  • Stres Yönetimi Eğitimi


İletişim eğitimleri, bilgilerin sunum olarak verildiği sıkıcı ve yorucu klasik eğitimlerden farklı olarak oyunlarla öğretici ve eğlendirici olarak tasarlanmıştır.

Eğitim içeriklerinde yer alan konu başlıkları ayrı bir eğitim/seminer konusu olarak değerlendirilebilecek şekilde düzenlenmiştir. İstenilmesi durumunda belirli konular üzerinde ek aktiviteler ile bilginin pekiştirilmesi sağlanabilmekte, bir eğitimde yer alan içerik başlıkları diğer bir eğitime yerleştirilebilmektedir. Kurumların gereksinimlerine göre eğitimler şekillendirilebilmektedir.